Do pobraniaCiekawe stronyPropozycje programowe

43 Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Białe Wilki" im. Marii Gąszczak

Zakrzewo

Thumb

Jesteśmy drużyną składającą się z 3 zastępów - zuchowy, harcerski i starsi harcerze. Nasi członkowie mieszkają w Starej Wiśniewce, Głomsk - Poborcze, Zakrzewo.

Oprócz tematyki stricte harcerskiej zajmujemy się również historią Polski, uczestnicząc w ogólnopolskich akcjach tj. Flaga w akcji, zbierania znaczków na misje, a jako drużyna grunwaldzka obecnie tylko podczas różnorodnych gier i zabaw poznajemy historię bitwy pod Grunwaldem (drużyna była na polach Grunwaldu 6 razy - 5x zdobywała tytuł i obecnie ma go na stałe), a jako drużyna z Zakrzewa skąd pochodzi ks. dr Bolesław Domański pamiętamy również o V prawdach ZPwN, a ostatnio włączyliśmy się do akcji #drużynaniepodległa.

Realizujemy również hufcowe propozycje programowe. W samym Zakrzewie opiekujemy się zaniedbanym grobem na cmentarzu, współpracujemy z GOPSem pomagając w świątecznych zbiórkach żywności, a w szkole uczestniczymy we wszystkich apelach patriotycznych. Ostatnio zorganizowaliśmy przegląd piosenki harcerskiej i turystycznej w szkole oraz uczestniczyliśmy w imprezach organizowanych przez WOŚP takich jak bicie rekordu 16X czy finał styczniowy.
Współpracujemy z KGW, Radą Sołecką, Domem Polskim, Kościołem i wiele innymi.

Informacje w pigułce:

  • drużynowa: phm. Joanna Kwiecień
  • email: joanna.kwiecień@zhp.net.pl
  • telefon: *numer telefonu*
  • miejsce zbiórki: Publiczna Szkoła Podstawowa ul. Marii Gąszczak 29
  • zbiórki:*termin*

Galeria zdjęć

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Hufiec ZHP Złotów

Zbyt wąski ekran

Proszę™, obróć ekran swojej komórki
lub włącz widok "komputerowy".